درباره آزمون آیلتس

About the IELTS Exam

 

آیلتس

 

 

 

آزمون آیلتس (به انگلیسی: IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) برای سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامهتحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی، کار و اقامـت در سازمان ها و شرکت های مختلف سرتاسر جهان به زبان انگلیسی طراحیشـده است. ایـن آزمون مشترکاً تـوسط دانشگاه کمبریج، کنسول بریتانیـا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا(idp) در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می شود و به طور متوسط سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می کنند.

 

 

انواع آزمون آیلتس چیست؟

آزمون IELTS دو نوع (ماژول) مختلف دارد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training).

همچنین نوع دیگری برای مقاصد خاص تهیه و اجرا می شود. این نوع، آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills نام دارد.


افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید در نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای، اخذ دیپلم، کار و یا برای اخذ اقامت به کشورهـای انگلیسی زبان به آن احتیاج دارند، می بایست در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.

 آیلتس لایف اسکیلز نیز فقط مهارت های Listening و Speaking را می سنجد. اطلاعات دقیق تر را در IELTS Life Skills ببینید.

 

در آزمون آیلتس چه چیزی سنجیده می شود؟

در آزمون آیلتس کلیه مهارت های اصلی زبان، یعنی مهارت های شنیداری، گفتاری (مصاحبه)، خواندن و نوشتن (Listening, Speaking, Reading, Writing) مورد ارزیابی قرار می گیرند. اگر چه دو بخش شنیداری و گفتاری در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، دو بخش دیگر (خواندن و نوشتن) متفاوت طراحی و برگزار می شوند. در این آزمون هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگا ههای مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند، اما بطور کلی، 9 نمره یا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره ی 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پایین ضعیف محسوب می شود.

 

شما میتوانید با شرکت در سمینارهای توجیهی مجموعه ی اکسیر آیلتس، از تمام جزئیات این آزمون آگاه شوید. :)

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

زبان آموزان اکسیر

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved