نتایج آزمون آیلتس

IELTS Results

 
 
به سوالات چگونه نمره می دهند؟
نمرات آیلتس به چه معنا هستند؟
نمره ی قبولی چند است؟
 
 

سطح

توضیح

۰

هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ای وجود ندارد.

۱

هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.

۲

امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.

۳

فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.

۴

قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.

۵

دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.

۶

علیرغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.

۷

مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.

۸

مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.

۹

مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

 
 

کارنامه ی آزمون IELTS چه زمانی به دستم می رسد؟

فرم گزارش آزمون شما 13 روز بعد از آزمون به دست شما می رسد. این فرم را در جایی امن نگه دارید چرا که فقط یک کپی از آن به شما می دهند. بعضی مراکز به شما پیام کوتاه نیز می فرستند.

 

چند عدد کپی می توانم از کارنامه ی آیلتسم داشته باشم؟

شما فقط یک کپی از فرم گزارش آزمونتان دریافت می کنید مگر آنکه در حال اقدام بهCitizenship and Immigration Canada (CIC) یا United Kingdom Border Agency (UKBA باشید. فقط در اینصورت می توانید دو عدد کپی دریافت کنید و این درحالیست که شما نامه ی درخواستتان را به مرکز خود ارائه دهید.

 

اگر مرکزی که در آن امتحان دادم بعد از امتحانم بسته شده باشد، چطور میتوانم درخواست کارنامه جدید بدهم؟

شما باید یک فرم درخواست فرم گزارش مجدد را پر کرده و روی Submit کلیک کنید.

از شما هیچ هزینه ای برای این کار گرفته نمی شود.

به چه فاصله ی زمانی می توانم مجدد در آزمون IELTS شرکت کنم؟

هیچ محدودیت برای شرکت مجدد در آزمون وجود ندارد اما بهتر است قبل از شرکت کردن مجدد، کمی بیشتر مطالعه و تمرین کنید.

 

اگر نمره ام در IELTS با آنچه انتظار داشتم متفاوت باشد چه می توانم بکنم؟

تا شش هفته بعد از روز آزمون، میتوانید درخواست بررسی مجدد بدهید. هزینه ای از شما گرفته خواهد شد اما اگر نمره ی شما تغییر کند این هزینه به شما بازگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید که ممتحن های آزمون آیلتس بسیار سخت گیرانه نمره می دهند و این امتحان بسیار استاندارد و با کیفیت بسیار بالایی برگزار می گردد، پس شانس شما در تغییر نمره تان خیلی کم است.

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

زبان آموزان اکسیر

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved