اصطلاحات در زبان انگلیسی | English Idioms

 

یکی از بخش های اجتناب ناپذیر هر زبانی، که می تواند بسیار مفید در دانش واژگان آیلتس باشد، اصطلاحات زبان می باشد.

اصطلاحات (idiomatic expressions) بخشی از زبان هستند که ترجمه ی تحت الفظی (لغت به لغت) کلمات آن معنای قابل فهمی به ما نمی دهد. این مجموعه کلمات با یکدیگر است که معنی خاصی پیدا می کنند.

برای مثال، در فارسی می گوییم: اگر تو صبح زود بلند بشوی، من اسمم را عوض می کنم. این عبارت به معنی آن نیست که شخص اسمش را عوض کند، این یعنی همچین اتفاقی تقربیا نخواهد افتاد.

در زبان انگلیسی، معادل همین اصطلاح، eat one’s hat می باشد که تحت الفظی به معنای خوردن کلاه بوده که ترجمه لغت به لغت آن غیرمعقول می باشد.

ترتیب لغات در یک اصطلاح idiomatic بسیار مهم است. برای مثالا، اصطلاح you have a heart of gold را نمی توان به you have a golden heart تغییر داد.

پس، به طور خلاصه، ترکیبی از لغات که ترجمع تحت الفظی با لغت به لغت آن معنا و مفهومی ندارد، و ترکیب آن ها با پیشینه ای فرهنگی تاریخی معنی خاصی پیدا می کند، idiom نام دارد.

بخش آموزش تصویری اصطلاحات انگلیسی

اکسیر آیلتس آموزش تصویری اصطلاحات انگلیسی بسیار زیادی را به صورت تصویری و جذاب و کمدی برای شما عزیزان آماده کرده است. مطلب آموزش تصویری اصطلاحات انگلیسی ببینید.

 

مطالب مرتبط

1-یادگیری در خلال فعالیت های هیجان انگیز

2-یادگیری موضوعی لغات

3-اضافه کردن معنی به کلماتی که می دانید

4-یادگیری و توجه به معانی تشبیهی لغات

5-یادگیری و توجه به ترکیب لغات (Collocation)

6-یادگیری و استفاده از اصطلاحات

7-پیشوند، پسوند و ریشه شناسی

8-طرز صحیح استفاده از دیکشنری

9-توجه به موضوعات رایج آیلتسShare this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved