نکات کلی مهارت ریدینگ در آزمون آیلتس

IELTS Reading General Tips

 

موفقیت در ریدینگ آیلتس یک شبه، یک ماهه، و حتی یکساله نیز مقدور نیست. این کار به طول می انجامد و شما باید برای موفقیت شرایط زیر را داشته باشید:

1. شما مدت زیادی درگیر متون بوده و با متون انگلیسی سرو کله بزنید (حداقل 3 ماه).

2. روش های درست خواندن را یاد بگیرید.

3. از اشتباهات متداول ریدینگ بپرهیزید.

4. در مسیر درست (صراط مستقیم در آیلتس) حرکت کنید.

 

 

چطور میتوانیم مهارت ریدینگ خود را تقویت کنیم؟

شما باید رفتارهای مطالعاتی خود را بشناسید. باید متوجه شوید که چه عاداتی نیاز به شکل گیری و یا تغییر دارد.

 

شرایط تمرین کردن برای ریدینگ IELTS:

شرایط را برای تمرین مهارت ریدینگ آیلتس مهیا کنید. سعی کنید جایی مطالعه کنید که چیزهایی کمتری حواستان را پرت کند، کسی مزاحمتان نشود، نور کافی داشته باشید، صندلی مناسبی داشته باشید (ارگونومی) و از همه مهم تر، موبایل خود را از خودتان دور کنید. این روز ها، تلویزیون و رادیو مثل قبل نمی تواند حواس شما را پرت کند اما موبایل شوخی ندارد! به لطف اپ هایی مثل اینستاگرام، قطعا تمرین های ریدینگ مثل زهر مار می شود! خواهش می شود موبایل خود را، به هنگام تمرین برای ریدینگ آیلتس، سایلنت کرده و جایی بگذارید که حتی چشمتان هم به آن نخورد. بگذارید اون اتاق!

 

کتاب باید در فاصله ی تقریبا 50 سانتی متری از چشمتان باشد. اندازه ی فاصله ی بین ساعد تا مچ دستتان. اگر چشم شما موقع خواندن خیلی خسته می شود و  احساس خواب آلودگی می کنید، حتما به چشم پزشک مراجعه کنید چون احتمالا چشمتان ضعیف است!

 

موقع خواندن، کلمات را تلفط نکنید (حتی در دل)، کلمات را تک تک نخوانید (به صورت گروهی یا در chunk ها بخوانید)، و به معنی کلماتی که نمی دانید توجهی نکنید. مشکلات متداول ریدینگ آیلتس را ببینید.

 

سرعت خواندن در تمرین برای ریدینگ IELTS:

توجه داشته باشید که در آیلتس سرعت شما باید از حد معمولی بیشتر باشد. پس برای تمرین می توانید زمانی را که در آن یک مطلب یا مقاله می خوانید را یادداشت کنید. برای گرفتن آیلتس 6 به بالا، شما باید بتوانید حداقل در یک دقیقه 150 کلمه بخونید (Words Per Minute, WPM) و 50% آن را متوجه شوید. مطلب خواندن کلی ریدینگ آیلتس / خواندن تفریحی ریدینگ آیلتس / Extensive Reading آیلتس را ببینید.

 

یادداشت لغات جدید در تمرین برای ریدینگ IELTS:

بعد از اینکه تمرین Reading شما تمام شد، شما می توانید از متن آن ریدینگ، به عنوان منبعی برای یادگیری لغات و الگوهای زبانی استفاده کنید. توجه کنید که به هنگام تمرین، به هیچ وجه به لغات جدید توجهی نکنید!

سایت های مختلفی را که مقاله های علمی دارند مطالعه کنید. همیشه دیکشنری کنار دستتان باشد یا در کامپیوتر یا تلفن همراه خود نصب داشته باشید تا لغات جدید و پر کاربرد را چک کنید. از کنار این کلمات به سادگی نگذرید. داشتن یک دفترچه برای نوشتن لغات جدید بسیار می تواند شما را کمک کند. برای کلمه های جدید حتما سعی کنید یک یا دو جمله به عنوان مثال بنویسید. در زمان هایی که نیاز به دوره دارید فقط لغت را چک نکنید و با صدای بلند با لغات جدید جمله بسازید. شما گنجی در اختیار دارید به نام اینترنت! از آن استفاده کنید. شاید امروزه راحتترین مهارت برای تقویت ریدینگ آیلتس باشد. منابع یادگیری آنلاین زبان را ببینید.

 

ما در آموزشگاه تخصصی اکسیر، هر لحظه آماده کمک و مشاوره شما عزیزان برای تقویت مهارت های آیلتس هستیم.

 

 

در این بخش سعی شده نکته های مهارت ریدینگ آیلتس ارایه شود تا متقاضیان آزمون آیلتس بتوانند خود را برای مهارت ریدینگ آیلتس آماده کنند:

 

خواندن تفریحی (کلی)

یکی از تمارین خیلی ضروری و واجب برای موفقیت در مهارت خواندن در هر آزمونی

 

مهارت های عمومی خواندن

بدون دانستن این ها رشد نخواهید کرد.

 

خواندن متمرکز

برای پاسخ گویی به سوالات لازم و ضروری می باشد.

 

زمان درست استفاده از دیکشنری

امان از دست شما!

 

خواندن تحلیلی و انتقادی در ریدینگ آیلتس

اجرای درست و به موقع هر استراتژی

 

معرفی انواع سوالات خواندن آیلتس

هرچه آشناتر، به موفقیت نزدیکتر.

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved