استراتژی کلی ریدینگ آیلتس

IELTS Reading Overall Strategy

 

این استراتژی پیشنهادی مجموعه ی تخصصی اکسیر آیلتس می باشد و همانطور که قبلا گفته شد، هر کسی ممکن است استراتژی خودش را ارایه دهد.

برای خواندن این مطلب، شما ابتدا باید سوالات Local و Global را در ریدینگ آیلتس از یکدیگر تمییز دهید. برای این کار، مطلب انواع سوالات ریدینگ آیلتس را ببینید.

 

حال که می توانید سوالات Local را از Global تشخیص دهید، استراتژی کلی را به این ترتیب اجرا کنید:

1. سی ثانیه تا یک دقیقه اول، پاراگراف اول، آخر و خطر اول بقیه پاراگراف ها را خوانده و به فارسی، کنار هر پاراگراف بنویسید آن پاراگراف راجع به چیست.

2. به سراغ سوالات رفته و ابتدا سوالات Local را پاسخ دهید. مجددا یادآوری می شود که پاسخِ این سوالات در Reading آیلتس به ترتیب اطلاعات درون متن آورده شده است.

3. پس از پاسخگویی به سوالات Local، به سراغ سوالات Global رفته و به راحتی آن ها را پاسخ دهید.

4. برای هر متن 20 دقیقه وقت بگذارید.

5. از سه متن در ماژول آکادمیک یا از چهار الی شش متن در ماژول جنرال، اول آن هایی را جواب بدهید که سوالات Local بیشتری داشته و همچنین موضوع آشناتری برای شما دارند.

6. هر نوع سوالی که تمام شد، پاسخ هایش را همان موقع به برگه پاسخ نامه ی Reading انتقال دهید.

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved