مهارت های تجزیه تحلیل نمودارهای گرافیکی رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک

Analyzing IELTS Writing Task 1 Visuals and Graphics Skills

 

در این مطلب، می خواهیم به آموزش "مهارت های تجزیه تحلیل نمودار های گرافیکی" آیلتس بپردازیم.

آنچه که شما باید به دنبالش باشید، ویژگی های اصلی این نمودار ها (main feature-overview-big picture) می باشد. ببینید چه چیزی نمودار داده شده، بزرگترین بخش، کوچکترین، سریع ترین، ... را به خود اختصاص داده است. به دنبال قسمتی بگردید که توجه بیشتری جلب می کند.

 

نمودار دایره ای آیلتس 

 

نمودار فوق یک نمودار دایره ای یا Pie Chart می باشد. در این نمودار، تولیدات مواد نفتی 8 کشور در سال 2014 نمایش داده شده است.

در این نمودار، بزرگترین سهم تولیدات مواد نفتی به روسیه اختصاص دارد. این می تواند یک ویژگی اصلی خوب باشد. اما اگر بیشتر دقت کنید، می توان یک overview بهتر نوشت: روسیه، امریکا و عربستان سعودی روی هم رفته حدود دو سوم تولید مواد نفتی سال 2014 را به خود اختصاص دادند.

حال بیایید همین جمله را به زبان انگلیسی بنویسیم:

Russia, the US and Saudi Arabia, on the whole, constituted almost two thirds of oil production in 2014.

 

 

بگذارید مساله را با مثالی دیگر واضح تر کنیم:

 نمودار خطی آیلتس

 

در این مثال که یک گراف خطی (Line Graph) می باشد، نرخ سیگار کشیدن خانم ها و آقایان از سال 2005 تا 2020 به ما داده شده است.

شما فکر کنید و بگویید چه ویژگی اصلی ای می توانید در این نمودار پیدا کنید؟

 

می توان گفت که در تمام طول دوره، نرخ سیگار کشیدن آقایان روندی صعودی دارد. این می تواند یک ویژگی اصلی خوب باشد. پس بگذارید به انگلیسی بنویسیم:

The rate of smoking among men has an upward trend throughout the period from 2005 to 2020.

 

برای پیدا کردن ویژگی های اصلی نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک، به دنبال هایلایت ها بگردید. ببینید چه چیزی در نمودار توجه بیشتری به خود جلب می کند. این ویژگی اصلی قرار است در پاراگراف مقدمه و یا خلاصه به عنوان Overview قید شود. مطلب نگارش جمله "بررسی کلی" در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved