رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک - گزارشات آیلتس

IELTS Writing Task 1: Report

 

 

در نگارش گزارشات آیلتس، شما می بایست به ترتیب زیرعمل کنید:

 

Time duration

Task

Minutes 1-5

بررسی صورت سوال، بررسی نمودار، پیدا کردن مهم ترین اطلاعات نمودار (Big picture)، کشیدن نقشه ی گزارش (Report Outline)، نوشتن کلیدواژه های توصیفی، نوشتن جمع بندی

Minutes 6-15

نگارش

Minutes 16-20

خواندن و تصحیح نوشته ی خود (Proofreading)

 


 

 

معرفی رایتینگ تسک آیلتس آکادمیک (گزارشات آیلتس |IELTS Reports ):

همانطور که می دانید، Visual ها را می توان به پنج دسته تقسیم بندی کرد. انواع نمودار های رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

این انواع همچنین، در ویدیوی زیرتوضیح داده شده اند:

 

Task 1 Introduction

  

 

قرار است در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک چه بکنید؟ (معیارهای نوشتار):

12 معیار وجود دارند که دانستنشان قبل از شروع به نگارش تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک الزامی می باشد. در این ویدیو، به بررسی تک تک آن ها پرداخته شده و برای یادگیری نکات ریزشان، به متقاضیان آزمون آیلتس مراجعی ارایه شده است. در این ویدیو شما می آموزید باید در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک به چه مسایلی بپردازید.

 

 Task 1 Writing Criteria

 

 

تجزیه تحلیل نمودارهای گرافیکی و غیرگرافیکی رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک:

حال باید یاد بگیریم چطور نمودارهای گرافیکی و غیرگرافیکی رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را تجزیه تحلیل کنیم. این کار قبل از شروع به نوشتن بسیار بسیار مهم است چرا که باید تصمیم بگیرید قرار است چه مطالبی را نوشته و تقسیم بندی آن ها را از قبل مشخص کنید. درضمن باید بدانید چه آیتم هایی را می خواهید توصیف کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. مطلب تجزیه تحلیل نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 

 

شناخت پاراگراف مقدمه ی گزارشات آیلتس:

زمان آن رسیده تا بدانیم یک پاراگراف مقدمه در گزارشات آیلتس چند بخش داشته و چگونه نگارش می شود. مطلب نگارش پاراگراف مقدمه رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 

نگارش جمله ی آغازین:

پس از اینکه یاد گرفتید چطور روند ها را توصیف کنید، به سراغ نوشتن جمله ی آغازین رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک می رویم. همانطور که می دانید، اولین تاثیر (First Impression) بسیار حائز اهمیت بوده و جاییست که شما نوشته ی خود را از پایه می سازید یا ویران می کنید:

 

Writing IELTS Reports Opening Statement 

 

 

نگارش جمله ی "بررسی کلی نمودار":

همانطور که درساختار پاراگراف مقدمه رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک دیدید، بعد از جمله ی آغازین، نوبت به نگارش جمله ی بررسی کلی نمودار می رسد.

 

 

توصیف روند ها:

هرجا که حداقل دو مرجع یا Reference زمانی داریم نیاز به توصیف روندها (Trends) می باشد. روندها در چهار دسته ی افزایشی، کاهشی، ثابت و نوسانی در ویدیوی زیر توضیح داده شده اند. توضیحات و جداول توصیف روند ها را در مطلب توصیف روند ها در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک ببینید.

 

 

رتبه دهی آیتم ها:

آیتم های موجود در نمودارهای رایتینگ تسک یک IELTS آکادمیک باید پس از بررسی با یکدیگر مقایسه شده و شباهت ها و تفاوت های آن ها گفته شود. مطلب رتبه دهی آیتم ها در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 

تقریب یا Approximation

سازماندهی پارارگراف ها

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved