انواع نمودارهای گرافیکی و غیر گرافیکی رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک

IELTS Writing Task 1 Different Graphic and Non-Graphic Diagrams

 

انواع نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک در زیر به صورت یک اسلاید شوی تصویری در آخر همین مطلب برای شما تهیه گشته اند. این انواع عبارتند از:

 

گراف های خطی (Line Graphs)

گراف های خطی در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک، اطلاعات را به صورت خطی روی محورهای عمودی (vertical) و افقی (horizontal) به نمایش در می آورند. چیزی که در Line Graph های آیلتس خیلی متداول است، روند در متغیرهای موجود است که لازم است توصیف شود. مطلب توصیف روندها در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک یا Writing Task 1 Describing Trends را ببینید. نمونه ی گراف های خطی (Line Graphs)را در آخر این مطلب ببینید.

 

نمودارهای میله ای (Bar Charts)

بار چارت ها یا نمودارهای میله ای (که Bar Graph هم گفته می شوند) در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک، همانند گراف های خطی Line Graphs، دو محور عمودی (vertical) و افقی (horizontal)دارند که اطلاعات با توجه به آن ها داده می شود. این نمودارها، میله ای نام دارند چرا که اطلاعات به شکل میله در آن ها داده می شود. در این نوع، هر دو روند و رتبه دهی می تواند وجود داشته باشد. نمونه ی نمودارهای میله ای (Bar Charts)را در آخر این مطلب ببینید.

 

نمودارهای دایره ای (Pie Charts)

این دسته visual ها در نوشتاری تسک یک IELTS آکادمیک، اطلاعات را بر حسب درصد ارایه می کنند. در انگلیسی، اسم این نمودار ها را Pie Chart گذاشته اند چرا که به شیرینی شبیه هستند. در نمودارهای دایره ای، رتبه دهی یا Ranking بسیار به چشم می خورد که در واقع مقایسه ی بین item ها می باشد. نمونه ی نمودارهای دایره ای (Pie Charts) را در آخر این مطلب ببینید.

 

جداول (Tables)

جدول ها در رایتینگ آیلتس تفاوتی دارند که اطلاعات را مانند Diagram های دیگر به صورت تصویری و گرافیکی نمایش نداده و در عوض، اطلاعات را به صورت عددی یا numeral ارایه می دهند. اطلاعات در این نوع سوالات، تقسیم بندی مرتبی داشته و در مجموعه هایی با سر ستون و سر ردیف مشخص ارایه می شوند. در جداول، هر دو روند و رتبه دهی می تواند وجود داشته باشد. نمونه ی جداول (Tables) را در آخر همین مطلب ببینید.

 

فرایند ها یا پروسه ها (Processes)

یک فرایند یا Process چیست؟ به مجموعه ی مراحلی که از ابتدا تا انتها هدفی را دنبال می کنند تا یک ورودی به یک خروجی تبدیل شود، یک پروسه یا فرآیند را می سازند. حال اگر مرحله ی اول یک فرایند روی مرحله ی اول آن بی افتد، آن پروسه یک چرخه، سیکل یا Cycle نام می گیرد. نمونه ی فرایند ها یا پروسه ها (Processes) را در آخر همین مطلب ببینید.

 

نقشه ها (Maps)

نقشه ها در آیلتس در دو دسته ی Development و Comparison قرار می گیرند. دسته ی Development Map ها یک مکان جغرافیایی را در دو مرجع زمانی به ما می دهند و تغییرات و پیشرفت هایی در طی این دوره اتفاق افتاده است و در نوشته ی خود، باید به توصیف این تغییرات در طول زمان پرداخته شود. اما Comparison Map ها، یک نقشه هستند که در آن ها دو نقطه از آن به عنوان مکان های پیشنهادی برای کاری به ما داده می شوند. برای مثال، قرار است در یکی از این دو مکان، سوپرمارکتی تاسیس گردد و کار متقاضی آیلتس این است که این دو نقطه را بررسی و ارزیابی کند. نمونه ی نقشه ها (Maps)را در آخر همین مطلب ببینید.

 

چهار نوع اول می توانند با یکدیگر ترکیب شده و سوالات چند نموداری چند تسکی را بسازند (multiple-task rubrics).

 

 

موارد موق در اینجا به صورت تصویری برای شما تهیه شده اند:

آموزش آیلتس

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved