نگارش جمله ی بررسی کلی نمودار در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک

IELTS Writing Task 1 - Writing the Overview

 

بررسی کلی نمودار تسک یک آیلتس آکادمیک

همانطور که گفته شد، پاراگراف مقدمه در گزارشات آیلتس تسک یک آکادمیک، (introductory paragraph) از 2 بخش تشکیل می شود که بخش اول ضروری و بخش دوم اختیاری می باشد. بخش اول، "جمله ی آغازین" یا "Opening Statement" نام دارد و بخش دوم نیز "بررسی کلی یا اجمالی نمودار" یا "Overview" بوده که باید در پاراگراف مقدمه بعد از جمله ی آغازین آورده شده و یا در پاراگراف آخر نوشته شود. طرز نگارش این جمله در این مطلب به شما آموزش داده می شود.

در واقع، این بخش "بررسی کلی یا اجمالی نمودار" یا "Overview"، همان بخشی از نمودار است که توجه بیشتری را نسبت به خودش جلب می کند و یا هایلایت است. برای پیدا کردن این ویژگی اصلی که به صورت Big Picture می باشد، مطلب تجزیه تحلیل نمودار های گرافیکی رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

این ویژگی اصلی را، در پاراگراف مقدمه ی گزارش خود، پس از "جمله ی آغازین" یا "Opening Statement" آورده و یا در پاراگراف خلاصه بیاورید.

در ضمن، شما می توانید یک ویژگی اصلی نمودار داده شده را در پاراگراف مقدمه ی گزارش خود، و یکی دیگر را در پاراگراف خلاصه بیاورید.

ممکن است سوالی که به شما در رایتینگ تسک یک داده اند، دو نمودار گرافیکی داشته باشد. حال این دو نمودار می توانند مرتبط یا بی ربط باشند. در این حالت، یک overview در پاراگراف مقدمه و یکی دیگر در پاراگراف خلاصه بنویسید.

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved