رایتینگ آیلتس چطور تصحیح می شود

How IELTS Writing is assessed

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان آزمون آیلتس رای به خود مشغول کرده است، معیارهایی است که طبق آن ها نوشته یا رایتینگ آیلتس متقاضیان تصحیح می شود. این معیار ها به اختصار عبارتند از:

GRA (Grammatical range and accuracy): صحت و تنوع استفاده از ساختار های گرامری

LR (Lexical Resource): استفاده صحیح و دامنه واژگان نوشته شده

CC (Coherence and Cohesion): انسجام منطقی و استفاده ی صحیح از کلمات ربط

TA/TR (Task Achievement/Response): میزان موفقیت در پاسخگویی به سوال مطرح شده

IELTS Writing Task 2 Assessment Criteria

معیارهای تصحیح و نمره دهی رایتینگ تسک دو آیلتس

برای کسب آمادگی در رایتینگ تسک 2 آیلتس IELTS Writing Task باید بدانیم نوشته ما طبق چه معیارهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد تا بتوانیم خود را بهتر برای نگارش مقاله های آیلتس IELTS آماده کنیم چرا که دقیقا متوجه می شویم ممتحن آیلتس IELTS Examiner منتظر است چه چیزهایی در مقاله Essay ما ببیند.

معیارهای تصحیح و ارزیابی رایتینگ تسک 2 آیلتس IELTS Writing Task 2 چیست؟

درست مثل اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking‌، بخش مربوط به آزمون آیلتس IELTS کنسول گری بریتانیا British Council در وبسایت takeielts.britishcouncil.org چهار معیار را مستقیما در ارزیابی رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing Task 2 مطرح می کند. لینک این مطلب پایین تر آورده شده است. ولی تیم آموزشی آکادمی اکسیر، قطعا معیارهای خیلی بیشتری را به شما معرفی می کند که تک تک آن ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در نمره متقاضی در مهارت رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing Task 2 تعیین کننده اند. در ابتدا، به بررسی چهار فاکتور خود سازمان می پردازیم. جدول زیر به صورت اختصاصی توسط تیم آموزشی آکادمی اکسیر از روی نسخه اصلی آن تهیه شده است.

IELTS Writing Task 2 Band Descriptor Original Version Download

IELTS Writing Task 2 Band Descriptor Farsi Version Download

دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در ارزیابی رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing Task 2 چیست؟

موارد دیگری که باعث می شوند متقاضیان آیلتس نمره ی بهتری در رایتینگ بگیرند به تسک یک یا تسک دو آن ربط ندارد و برای هردو صدق می کند. پس آکادمی اکسیر آن ها را یکجا در مطلب ملزومات یک رایتینگ خوب برای شما تهیه کرده است.

 

IELTS Writing Task 1 Academic Assessment Criteria

معیارهای تصحیح و نمره دهی رایتینگ تسک یک آیلتس

برای کسب آمادگی در رایتینگ تسک یک آیلتس IELTS Writing Task 1 باید بدانیم نوشته ما طبق چه معیارهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد تا بتوانیم خود را بهتر برای نگارش مقاله های آیلتس IELTS آماده کنیم چرا که دقیقا متوجه می شویم ممتحن آیلتس IELTS Examiner منتظر است چه چیزهایی در گزارش Report ما ببیند.

معیارهای تصحیح و ارزیابی رایتینگ تسک 1 آیلتس IELTS Writing Task 1 چیست؟

درست مثل اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking‌، بخش مربوط به آزمون آیلتس IELTS کنسول گری بریتانیا British Council در وبسایت takeielts.britishcouncil.org چهار معیار را مستقیما در ارزیابی رایتینگ تسک ۱ آیلتس IELTS Writing Task 1 مطرح می کند. لینک این مطلب پایین تر آورده شده است. ولی تیم آموزشی آکادمی اکسیر، قطعا معیارهای خیلی بیشتری را به شما معرفی می کند که تک تک آن ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در نمره متقاضی در مهارت رایتینگ تسک ۱ آیلتس IELTS Writing Task 1 تعیین کننده اند. در ابتدا، به بررسی چهار فاکتور خود سازمان می پردازیم. جدول زیر به صورت اختصاصی توسط تیم آموزشی آکادمی اکسیر از روی نسخه اصلی آن تهیه شده است.

 

IELTS Writing Task 1 Band Descriptor Original Version Download

IELTS Writing Task 1 Band Descriptor Farsi Version Download

دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در ارزیابی رایتینگ تسک ۱ آیلتسIELTS Writing Task 1  چیست؟

موارد دیگری که باعث می شوند متقاضیان آیلتس نمره ی بهتری در رایتینگ بگیرند به تسک یک یا تسک دو آن ربط ندارد و برای هردو صدق می کند. پس آکادمی اکسیر آن ها را یکجا در مطلب ملزومات یک رایتینگ خوب برای شما تهیه کرده است.

 

در این ویدیو سعی شده به این فاکتور ها پرداخته شده تا با درکی درست تر متقاضیان عزیز بتوانند از پس بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس بهتر بر بیایند.

 

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

اکسیر آیلتس پس از سال ها فعالیت درخشان و مستمر به آکادمی زبان اکسیر گسترش یافته و هم اکنون در زمینه های زبان عمومی، آیلتس، تافل، PTE و GRE فعالیت دارد. تمامي خدمات اين مجموعه، حسب مورد، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است. | www.IELTS-Elixir.com | All rights reserved